Edukativní kemp je druh příměstského tábora, který dětem zajistí smysluplný program na prázdninové dny. Není jen o zábavě, ale nenápadně a zajímavě je zařazeno i vzdělávání a podpora dítěte. Budeme se učit ohodnotit sami sebe, budeme si pomáhat, naučíme se přijímat pochvalu. Ale i uznat, že se mi něco nepovedlo. Dokážeme si, že když se chce, tak to jde.

sobota 13. srpna 2016

Tvoření s dětmi je obohacující

Tvoření s dětmi obohacuje obě strany.

Zkuste dětem nabídnout nějakou činnost, začněte ji dělat a za chvilku uvidíte, že ji děti budou zkoušet s vámi. Můžete vytvářet příběh, co vlastně tvoříte a proč.

My jsme s dětmi během týdne vytvořili neskutečně mnoho věcí. Některé cvičily zručnost, jiné fantazii, některé dětem zůstaly a odnesly si je pro sebe, maminku či tatínka domů. Nadšení nebralo konce, přidělávali jsme společně záložky do knížek, přívěšek na klíče - Pátka, mapy, kreslili jsme kompasy, stavěli jsme Robinsonovi chýše,  zkusili si postavit vor a mnoho dalších činností, které rozvíjí všestrannost dětí. Vše jsme se pokoušeli zapisovat do deníků.

 Radost, nadšení, vzájemné obohacení, úsměv .... vše nám vydrželo po celých pět dní, i když počasí nám tedy moc nepřálo.Žádné komentáře:

Okomentovat